کارشناسی ارشد در آمریکا

کارشناسی در آمریکا
کارشناسی در آمریکا
جولای 30, 2022
برترین رشته های تحصیلی آمریکا
برترین رشته های تحصیلی آمریکا
آگوست 9, 2022

دوره های کارشناسی ارشد در آمریکا به عنوان یکی از برترین دوره های تحصیلی در کشور آمریکا به شمار می رود. از همین رو سالانه دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل در دانشگاه های برتر این کشور اقدام می نمایند تا شانس خود را برای بهره مندی از شرایط ایده آل در یکی از برترین کشورهای دنیا امتحان نمایند. طبق آمار های منتشر شده در حدود 1 میلیون دانشجوی بین المللی در دوره های کارشناسی ارشد در آمریکا مشغول به تحصیل می باشند.

دانشجویان برای اقدام در دوره های کارشناسی ارشد در آمریکا ملزم به ارائه مدارک مورد نظر دانشگاه در بازه های زمانی از پیش تعیین شده می باشند. هر دانشجو بین المللی در صورت ارائه این مدارک قادر خواهد بود برای تحصیل در کشور آمریکا اقدام نماید. در ادامه این مقاله به شرایط تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در آمریکا و مدارک مورد نیاز برای آن اشاره می شود.

دوره های کارشناسی ارشد در آمریکا به طور معمول بین 2 تا 3 سال به طول می انجامد. این بازه زمانی متناسب با رشته و دانشگاه مورد نظر متفاوت است. همچنین لازم به ذکر است که برخی از دوره های کارشناسی ارشد در کشور آمریکا با یک سال تحصیل میسر می باشد. به صورت معمول دوره های رشته های مدیریت در دانشگاه های آمریکا دارای این شرایط می باشد.

شرایط کارشناسی ارشد در آمریکا

یکی از مهم ترین نکاتی که دانشجویان بین المللی برای تحصیل در آمریکا در نظر داشته باشند، شرایط و بازه های زمانی اقدام برای دانشگاه های کشور آمریکا می باشد. به صورت معمول دانشجویان بین المللی در دو یا سه بازه زمانی قادر خواهند بود برای دوره های کارشناسی ارشد در آمریکا اقدام نمایند.  مهلت درخواست برای کارشناسی ارشد در آمریکا معمولا در دسامبر برای پاییز و اکتبر برای بهار است. مهلت‌ ها برای هر دانشگاه یا رشته‌ های کارشناسی ارشد انتخابی نیز در برخی موارد متفاوت است.

 • درخواست ها بین دسامبر و ژانویه در اکثر دانشگاه های ایالات متحده پذیرفته می شود.
 • پس از تایید درخواست، انتخاب متقاضیان باید طی 2 تا 4 هفته برای پذیرش در کارشناسی ارشد در آمریکا تایید شود.
 • برخی از دانشگاه های کشور آمریکا پذیرش دوره ای دارند. بنابراین، متقاضیان قادر خواهند بود در هر زمانی در طول سال درخواست دهند.

هزینه های دوره کارشناسی ارشد

تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد در آمریکا برای دانشجویان بین المللی با هزینه همراه است. این دسته از دانشجویان متناسب با رشته تحصیلی، دانشگاه و شهر مورد می بایست این هزینه ها را پرداخت نمایند. هزینه دقیقی را نمی توان برای دوره های کارشناسی ارشد در کشور آمریکا تعیین نمود ولی بازه هزینه ای این دوره بین 20 تا 40 هزار دلار در سال تخمین زده می شود.

دانشگاه های دولتی به مراتب هزینه های پایین تری نسبت به دانشگاه های خصوصی برای دانشجویان به همراه دارد. از همین رو دانشجویان بین المللی در صورت بهره مندی از مشاوران مناسب قادر خواهند بود تا دانشگاه مناسبی را برای ادامه تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد آمریکا انتخاب نمایند. مشاورین موسسه مون ایمگریشن با اطلاع از شرایط تحصیل در دانشگاه های آمریکا این نوید را به این دسته از دانشجویان می دهند تا بهترین انتخاب ها را برای آنان در نظر می گیرند.

دانشجویان بین المللی به همراه هزینه های تحصیل، ملزم به پرداخت هزینه های زندگی در کشور آمریکا می باشند. لازم به ذکر است که بورسیه های متنوعی برای دانشجویان برتر دنیا برای کاهش هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا در نظر گرفته شده است. در ادامه این مقاله به هزینه های زندگی و بورسیه های دوره های کارشناسی ارشد در آمریکا اشاره می شود.

هزینه زندگی در آمریکا

معمول هزینه های زندگی در کشور آمریکا بین 1500 تا 2000 دلار در ماه تخمین زده می شود. از همین رو دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل دوره های کارشناسی ارشد در آمریکا می بایست این هزینه های زندگی را در نظر بگیرند. هزینه های زندگی شامل هزینه های اجاره ملک، حمل و نقل و هزینه های خوراک یک دانشجو در کشور آمریکا می باشد. لازم به ذکر است که هزینه های عنوان شده برای یک دانشجو است و دانشجویان متاهل هزینه های بیشتری را برای زندگی در آمریکا پرداخت می نمایند.

مورد درصد مشارکت محدوده هزینه تقریبی به دلار آمریکا (ماهانه)
اجاره آپارتمان 35.6٪ 1000 تا 1500 دلار
وعده های غذایی 22.58٪ 30 تا 40 دلار (یک وعده غذایی)
حمل و نقل 7.45٪ 100 تا 300 دلار
هزینه های شخصی 15.99٪ 300 تا 500 دلار
بیمه سلامت 18.33٪ 450 تا 700 دلار

بورسیه تحصیلی دوره کارشناسی ارشد در آمریکا

با توجه به هزینه های بالای دوره های کارشناسی ارشد در آمریکا، بورسیه های تحصیلی به عنوان یکی از برترین راه های صرفه جویی هزینه های موجود در کشور آمریکا به شمار می رود. به طور معمول دانشجویان بین المللی می بایست حدود 30 هزار دلار سالانه برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا پرداخت نمایند. بورسیه های متنوعی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می شود.

نام بورسیه سازمان فواید
بورسیه تحصیلی واگنر دانشگاه نیویورک دانشگاه 2500 تا 5000 دلار
برنامه دانشجویی فولبرایت دولت کمک هزینه تحصیل، بلیط هواپیما، کمک هزینه زندگی، و بیمه درمانی
بورسیه های دانشگاه کلارک دانشگاه 20000 تا 25000 دلار
بورسیه های دانشگاه اورگان دانشگاه 40 بورسیه تحصیلی از 7500 تا 30000 دلار
بورسیه بین المللی بنیاد آقاخان دولت 50 درصد کمک هزینه و 50 درصد وام به دانشجویان کشورهای در حال توسعه ارائه می شود
دانشگاه ایالتی تنسی شرقی دانشگاه 11500 دلار در سال
بورسیه های دانشگاه ایالتی آیووا دانشگاه بورسیه تحصیلی تا سقف 10000 دلار
بورس تحصیلی بین المللی دانشگاه سنت جان دانشگاه بورسیه معادل 6.500 دلار سالانه به دانشجویان برتر دوره کارشناسی ارشد در آمریکا

جدا از گزینه های ذکر شده در بالا، پیشنهادات متعددی در سراسر جهان توسط سازمان های بین المللی مختلف در انتظار شماست. متقاضیان می توانند از این کمک برای هزینه های تحصیل و کمک هزینه زندگی بهره مند شوند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد

روند درخواست پذیرش دوره کارشناسی ارشد در آمریکا بسیار گسترده است. هر یک از دانشگاه های آمریکا شرایطی را برای ورود دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است. به صورت معمول مدارک مورد نیاز برای ورود ب دانشگاه های آمریکا به شرح زیر می باشد:

 • مدارک هویتی
 • مدارک تحصیلی و ریز نمرات: مدرک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات
 • مدرک زبان: مدارک آیلتس و تافل مورد تایید دانشگاه های آمریکا برای ورود به دوره های کارشناسی ارشد است.
 • رزومه تحصیلی
 • بیمه درمانی: در صورتی که متقاضی برای پذیرش در ایالات متحده آمریکا درخواست دهد، این مورد اجباری است.
 • مدارک بین المللی: برخی از دانشگاه های آمریکا برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد، مدارک GRE و GMAT را طلب می کند.
 • توصیه نامه: توصیه نامه از اساتید دوره کارشناسی برای تایید علمی دانشجو برای ورود به دوره کارشناسی ارشد در آمریکا

مزایای کارشناسی ارشد در آمریکا

بیش از دو میلیون دوره کارشناسی ارشد در آمریکا پیش روی دانشجویان بین المللی برای انتخاب وجود دارد. این به عنوان برترین مزایای تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد در این کشور به شمار می رود. مجوز کار، بورسیه های تحصیلی، تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا از سایر مزایای تحصیل در این کشور است.

 • دانشجویان پس از تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد در کشور آمریکا، امکان دریافت ویزای 24 ماهه کار در کشور آمریکا را دارند.
 • دولت آمریکا در حدود 480 میلیون دلار را برای بورسیه های متنوعی را در نظر گرفته است.
 • دانشجویان بین المللی بین 20 تا 30 ساعت در هفته اجازه کار دارند که با درآمد حاصله قادر خواهند بود بخش عمده ای از هزینه های تحصیل و زندگی خود را پوشش دهند.
 • دانشجویان متاهل در این دوره امکان بردن همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *