کارشناسی در آمریکا

ویزای نخبگان آمریکا
ویزای نخبگان آمریکا
جولای 23, 2022
کارشناسی ارشد در آمریکا
کارشناسی ارشد در آمریکا
آگوست 9, 2022

بیش از 2000 کالج و دانشگاه دوره های 4 ساله کارشناسی در آمریکا را در اختیار دانشجویان از سراسر دنیا قرار می دهند. از همین رو دانشجویان با توجه به علاقه مندی و نیازهای خود به راحتی قادر خواهند بود برای هر یک از رشته های تحصیلی در کشور آمریکا اقدام نمایند. این ویژگی به عنوان یکی از برترین مزایای تحصیل در دوره کارشناسی در آمریکا به شمار می رود.

سال گذشته بیش از 1 میلیون و سیصد هزار دانشجو در دانشگاه های کشور آمریکا مدرک کارشناسی خود را دریافت نمودند. دوره کارشناسی به عنوان اولین مقطع تحصیلی در کشور آمریکا شناخته می شود. دوره های کارشناسی در آمریکا به طور معمول چهار سال به طول می انجامد و دانشجویان در صورت سپری کردن 120 تا 128 واحد آموزشی موفق به دریافت این مدرک از دانشگاه های کشور آمریکا می شوند.

مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی کارشناسی در آمریکا

پذیرش در دوره های کارشناسی در آمریکا با فراهم آوردن مدارک مشخص و از پیش تعیین شده ای توسط دانشگاه های این کشور مقدور می باشد. از همین رو دانشجویان می بایست در بازه های زمانی مشخص مدارک مورد نیاز هر دانشگاه را ارسال نمایند تا شانس خود را برای اخذ پذیرش در دوره های کارشناسی ارتقا دهند. مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی کارشناسی در آمریکا متناسب با رشته انتخابی و دانشگاه مورد نظر متفاوت می باشد ولی از معمول ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش به شرح زیر می باشد.

 1. مدارک هویتی: مدارک هویتی شامل شناسنامه و پاسپورت فرد متقاضی می باشد.
 2. سوابق تحصیلی: مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات
 3. مدرک زبان: دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا ملزم به ارائه مدرکی دال بر تسلط به زبان انگلیسی می باشند. سطح مورد نیاز برای تحصیل در دوره های کارشناسی در آمریکا نمره 6 در آزمون آیلتس و یا معادل آن در آزمون تافل است.
 4. توصیه نامه: این مدرک به منظور تایید تحصیلی شما برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر می باشد.
 5. انگیزه نامه: دلایل انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی و انتخاب کشور از جانب دانشجویان در نامه ای به نام انگیزه نامه عنوان می شود.

انواع مدرک کارشناسی در آمریکا

با توجه به تعدد بالای دوره های تحصیلی در کشور آمریکا، دانشجویان با توجه به علاقه مندی خود قادر خواهند بود برای انواع دوره های کارشناسی در این کشور اقدام نمایند. سیستم آموزشی کشور آمریکا، سه دوره کارشناسی را به رسمیت می شناسد. از همین رو دانشجویان بین المللی قادر خواهند بود با توجه به موارد که در ادامه به آنها اشاره می شود، دوره کارشناسی خود را در کشور آمریکا انتخاب نمایند.

کارشناسی هنر

مدرک کارشناسی برای دانشجویانی طراحی شده است که علاقه مند به دنبال کردن یک برنامه در هنرهای آزاد هستند. در اینجا چند نمونه از زمینه هایی که می توانید روی آنها تمرکز کنید آورده شده است:

 1. ارتباط
 2. انگلیسی
 3. زبان های خارجی
 4. فلسفه
 5. روانشناسی
 6. جامعه شناسی

مدرک کارشناسی علوم

مدرک BS یکی از رایج ترین مدارک کارشناسی در آمریکا به شمار می رود و بر دروس مرتبط با علم تمرکز دارد. بسیاری از دانشجویان بین المللی این دوره های تحصیلی را برای ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا انتخاب می نمایند. برخی از رشته های رایج عبارتند از:

 1. زیست شناسی
 2. کسب و کار
 3. علم شیمی
 4. علوم کامپیوتر
 5. مهندسی
 6. ریاضیات
 7. پرستاری
 8. فیزیک

لیسانس هنرهای زیبا (مدرک BFA)

اگر علاقه مند به تحصیل در هنرهای تجسمی یا نمایشی هستید، مدرک BFA بهترین گزینه برای شما خواهد بود. تقریباً دو سوم از دوره های BFA بر مطالعه هنرهای تجسمی یا زیبا و یک سوم بر روی هنرهای آزاد مانند تاریخ، ادبیات، فلسفه و روانشناسی متمرکز است. در اینجا چند نمونه از مدرک BFAدر کشور آمریکا آورده شده است:

 1. نوشتن خلاق
 2. فیلم و عکاسی
 3. موسیقی
 4. تئاتر و رقص
 5. هنرهای تجسم

هزینه تحصیل کارشناسی در آمریکا

شهریه، احتمالاً بزرگترین بخش از هزینه های تحصیل در کالج یا دانشگاه های آمریکا را در بر می گیرد. مجموع هزینه های تحصیل و زندگی در کشور آمریکا متناسب با دانشگاه و محل زندگی دانشجویان تعیین می گردد. دولتی یا خصوصی بودن، واجد شرایط بودن برای بورسیه های تحصیلی، مدت زمان تحصیل و رشته انتخابی از دیگر موارد به شمار می روند که هزینه های تحصیل دوره های کارشناسی در آمریکا را تعیین می کنند. به طور مثال یک دوره کارشناسی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی به مراتب بالاتر از سایر رشته های تحصیلی در دانشگاه های آمریکا می باشد. زیرا این دسته از دانشجویان می بایست مدت زمان بیش تری را برای کسب مدرک کارشناسی در آمریکا سپری نمایند.

دانشگاهی که انتخاب می کنید نیز بر هزینه های شما تأثیر می گذارد. دانشگاه های دولتی مدارکی را ارائه می دهند که 73 درصد کمتر از دانشگاه های خصوصی هزینه دارند. به طور معمول، به این دلیل است که یک دانشگاه دولتی بودجه دولتی دریافت می کند، در حالی که دانشگاه های خصوصی به شهریه، وقف، و کمک های خیریه ها، بنیادها و سازمان های خصوصی متکی هستند.

هزینه های تحصیل

تحصیل در دانشگاه های آمریکا در دوره کارشناسی برای دانشجویان بین المللی با هزینه همراه است. از همین رو دانشجویان متناسب با انتخاب دانشگاه می بایست سالانه هزینه های تحصیل در دوره های کارشناسی در آمریکا را پرداخت نمایند. متوسط هزینه های تحصیل در دوره کارشناسی در آمریکا ما بین 20 تا 45 هزار دلار سالانه در نظر گرفته می شود. میزان هزینه های دقیق تحصیل متناسب با نوع دانشگاه که به دانشگاه های دولتی و خصوصی تقسیم می شود، تعیین می گردد.

هزینه های زندگی

علاوه بر شهریه، در نظر گرفتن هزینه های زندگی در دوران تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا، از جمله اجاره، غذا، هزینه های آب و برق، دارو و سایر ملزومات روزانه بسیار حائز اهمیت است. متوسط هزینه های زندگی در آمریکا بین ۱۵ تا ۲۵ هزار دلار در سال تخمین زده می شود. این هزینه های اعلام شده متناسب با سبک زندگی و شهر مورد نظر متغیر است. همچنین دانشجویان دوره کارشناسی در آمریکا قادر خواهند بود با حق کار دانشجویی که این کشور برای آنان در نظر گرفته، بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور را تامین نمایند.

مزایای دوره های کارشناسی

کشور آمریکا دارای برخی از بهترین دانشگاه ها است که بسیاری از آنها به طور مداوم در رتبه بندی دانشگاه های جهان رتبه بندی می شوند. مؤسسات آمریکایی همچنین به داشتن استانداردهای آکادمیک بالا، پیروی از شیوه های دقیق برای حفظ کیفیت و به خوبی پشتیبانی می شوند تا بتوانند آموزش عالی را به دانشجویان خود ارائه دهند. طبق رتبه بندی جهانی سایت QS دانشگاه های کشور آمریکا به عنوان برترین دوره های تحصیل شناخته می شوند. از همین رو دوره های کارشناسی در آمریکا برای دانشجویان بین المللی بسیار جذاب و ایده آل به شمار می رود. از دیگر مزایای تحصیل دوره های کارشناسی در آمریکا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تنوع فرهنگی

ایالات متحده یک دیگ ذوب فرهنگ ها، نژادها و قومیت های مختلف است. محیط متنوع آن تضمین می کند که در بین همه جوامع پذیرش وجود دارد و جایی برای هیچ نوع تبعیض نیست. شما با دانشجویانی از مناطق مختلف جهان یاد خواهید گرفت و در نتیجه آن را به یک تجربه آموزشی غنی و محرک تبدیل خواهید کرد. رشد در میان تنوع، ویژگی ها و مهارت های شخصیتی قوی را در اختیار شما قرار می دهد که در بازار بین المللی ارزشمند خواهند بود. این روزها کارفرما ها دانشجویانی را با پیشینه چند فرهنگی ترجیح می دهند. کشور آمریکا که یک نمایشگاه بین المللی بی نظیر است، به شما کمک می کند تا انواع غذاها، آداب و رسوم، جشنواره ها و هنر را نیز کشف کنید.

فرصت شغلی

کسب مدرک کارشناسی در آمریکا به دانشجویان کمک می کند دانش تخصصی برای پیشرفت در رشته خود کسب نمایند. مدرک کارشناسی می تواند انتقال به سمت های بالاتر از قبیل مدیریت و رهبری را آسان تر کند. با توجه به گستردگی کشور آمریکا و فرصت های شغلی بیشمار در این کشور، دانشجویان با اخذ مدرک کارشناسی در دانشگاه های این کشور شانس بسیار بالایی برای ورود به بازار کار خواهند داشت.

سیستم پشتیبانی عالی برای دانشجویان بین المللی

دوره های کارشناسی در آمریکا به نوعی تنظیم گردیده است که نیازهای دانشجویان را برطرف نماید. دوره های کارگاه و آزمایشگاه های بسیار پیشرفته از معدود امکاناتی به شمار می رود که در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. تعدد بالای مسئولان آموزشی در هر یک از دانشگاه های کشور آمریکا این امکان را به دانشجویان بین المللی می دهد تا در هر زمان و در صورت نیاز به مشاور بتوانند از این امکانات بهره ببرند. دفتر دانشجویی بین المللی به دانشجویان کمک می‌کند تا به سبک زندگی جدیدی عادت کنند. کارکنان در تمام ساعات شبانه روز به شما کمک خواهند کرد.

زندگی پر جنب و جوش

یکی دیگر از ویژگی های تحصیل دوره کارشناسی در آمریکا را می توان زندگی پر جنب و جوش در این کشور برشمرد. این یک واقعیت شناخته شده است که زندگی دانشگاهی در کشور آمریکا بی نظیر است. صرف نظر از دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید، خود را در میان تجربیات فرهنگی جدید و سبک زندگی آمریکایی خواهید دید. آن را در آغوش بگیرید و خود را به روی ایده های جدید و افراد جدید باز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *