پرستاری در آمریکا

دکتری در آمریکا
دکتری در آمریکا
آگوست 20, 2022
مدارس آمریکا
مدارس آمریکا
آگوست 20, 2022

برای تحصیل پرستاری در آمریکا انتخاب های زیادی برای دانشجویان بین المللی در دسترس است. این ویژگی سبب می گردد تا سالانه دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل در این رشته اقدام نمایند. دانشگاه های آمریکا برترین دوره های پرستاری را در جهان ارائه می دهند. تنوع رشته های پرستاری، سیستم های آموزشی ایده آل، برترین مراکز آموزشی، امکانات بسیار مناسب و دسترسی به بازار کار پس از تحصیل فقط به عنوان بخشی از مزایای دوره های پرستاری در آمریکا به شمار می رود.

آمریکا کشور فرصت هاست و کمتر کسی است که نخواهد در زمینه علمی به این کشور مهاجرت نکند. تقریبا همه ی افرادی که می خواهند قله های علمی را فتح کنند یکی از مهم ترین گزینه های آنها آمریکا خواهد بود از همین رو پرستاری در آمریکا و شرایط تحصیل در این رشته بررسی خواهد شد. در سیستم پرستاری کشور آمریکا ۴ رده شغلی معرفی می گردد.

 • پرستار Registered Nurse
 • پرستار پیشرفته Advanced practice Registered Nurse
 • بهیار Licensed practical Nurse
 • کمک پرستار Nurse assistant

در این مقاله که توسط مشاورین مون ایمیگریشن تنظیم گردیده است به شرایط تحصیل پرستاری در آمریکا، هزینه های دوره پرستاری، انواع مدارک پرستاری و دانشگاه های برتر آمریکا در این رشته می پردازیم. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه در ارتباط باشید تا از تجارب این عزیزان بهره مند شوید.

شرایط تحصیل پرستاری در آمریکا

گزینه های متنوعی از جمله دیپلم پرستاری، مدرک کارشناسی، مدرک کارشناسی ارشد و دکترای پرستاری از گزینه های موجود برای ادامه تحصیل در آمریکا می باشد. از همین رو دانشجویان بین المللی با توجه به شرایط و مدارک خود قادر خواهند بود بین مدارک اعلام شده اقدام نمایند. هر یک از دوره های عنوان شده دارای شرایط خاص و مشخصی است که با آگاهی از آنها می توان برای پرستاری در آمریکا اقدام نمود.

دیپلم پرستاری برنامه های مبتنی بر بیمارستان می باشد که دانشجویان در کنار آموزش های پرستاری نیز تمرین های فراوانی را انجام می دهند. آنها همچنین آموزش مکمل در موضوعات ریاضی و علمی را دریافت خواهند نمود. مدرک لیسانس در پرستاری حدود چهار سال تحصیلی به طول می انجامد. این برنامه چهار ساله مجموعه ای جامع از دانش و مهارت را برای یک پرستار فراهم می نماید. دانشجویان ممکن است تصمیم به تکمیل برنامه چهار ساله کارشناسی خود داشته باشند، به این ترتیب آنها می توانند در رشته های مدیریت، پرستاری پیشرفته، مشاوره پرستاری، تدریس و یا نقش پژوهشی به ادامه تحصیل بپردازند.

دوره های پرستاری در آمریکا

برنامه های آموزشی پرستاری عملیاتی (LPN) و پرستاری حرفه ای (LVN) تقریبا یک سال به طول می انجامد. برنامه های LPN / LVN در کالج های بسیاری در سراسر ایالات متحده ارائه می گردد. این برنامه ها معمولا به کلاس های پیش نیاز، نیازی ندارند. با این حال، برخی از کالج ها نیازمند به حداقل نمره آزمون تافل SAT یا ACT می باشد.

یک پرستار LVN / LPN مراقبت های اولیه بیمار را نظارت و بررسی می نماید مانند داشتن علائم حیاتی بیمار. دولت همواره به دانشجویان LPN نیاز دارد و پس از اتمام آموزش، دانشجو باید در یک امتحان ملی برای صدور گواهینامه دولتی قبول گردد. طبق آمار وزارت کار ایالات متحده، میانگین دستمزد سالانه پرستار حرفه ای و دارای مجوز ۳۹۰۳۰ دلار آمریکا است.

برنامه های LPN و LVN

دوره های LPN (دیپلم کمک پرستاری) و LVN (پرستار حرفه ای مجاز) معمولا به مدت یک سال می باشد و بیشتر کالج های ایالات متحده این دوره را ارائه می نمایند. این دوره ها معمولاً به کلاس های مقدماتی احتیاج ندارند. یک دوره آموزشی برای مراقبت های اساسی بیمار (گرفتن علائم حیاتی ، نظارت بر بیمار) فراهم می کند. برای دریافت گواهینامه دولتی، همه LPN ها باید مجوز آزمون ملی بگیرند.

دوره های ADN

برنامه تحصیل در رشته پرستاری ADN یا مدرک کاردانی پرستاری می تواند بین ۱۵ ماه یا دو سال به طول بیانجامد. این دوره در بسیاری از کالج های محلی در سراسر ایالات متحده ارائه شده است. دوره های ADN معمولا نیازمند به کلاس های پیش نیازمی باشد. این دوره پیوسته، متمرکز بر آموزش فنی است. یک پرستار ثبت شده توسط ADN می تواند بیمار را درمان کند، آموزش دهد و حمایت عاطفی اعضای خانواده بیماران را فراهم آورد.

دوره های ADN تنها در ایالات متحده در دسترس هستند و ثبت نام برای دانش آموزان بین المللی در دسترس است. پرستاران مقطع پیوسته باید در یک آزمون صدور مجوز ملی را، که به عنوان مجوز صدور مجوز شورای ملی شناخته می شود، یا NCLEX-RN، برای کسب مجوز پرستاری قبول شوند. طبق آمار وزارت کار ایالات متحده، میانگین دستمزد سالانه پرستاران ADN ثبت شده ۶۷۴۹۰ دلار آمریکا است.

دوره های BSN

لیسانس علوم پرستاری (BSN) یک برنامه چهار ساله است که در بسیاری از کالج ها و دانشگاه های سراسر ایالات متحده ارائه می گردد. به عنوان مثال کالج فلیسین در ایالت نیویورک قرار دارد که در آن پرستاران تشویق به استفاده از دانش از مطالعات خود در محیط مراقبت های بهداشتی می شوند. بعضی از برنامه ها با یک جایگاه بالینی برای حمایت از انتقال از کارآموز به پرستار می باشد. دوره BSN در میان دانشجویان بین المللی محبوب است، زیرا پس از اتمام تحصیل، فرصت های شغلی مناسب و حقوق خوبی برای افراد فراهم می گردد.

برنامه های MSN

برنامه های کارشناسی ارشد علوم پرستاری دربردارنده انواع رشته های پرستاری می شوند مانند رشته های پرستاری نوزادان، پرستاران بالغ، پرستاری بهداشت زنان، پرستار کودکان و غیره هستند .

برنامه های CRNA

دوره متخصص بیهوشی پرستار ثبت نام شده به طور معمول از ۲۴ تا ۴۸ ماه به طول می انجامند. این دوره ها با تکنیک بیهوشی و کاربرد دانش در مشکلات بالینی سروکار دارند. این مدرک بسیار تخصصی می باشد و فرصت های شغلی بسیاری را برای افراد رقم می زند.

دکترای پرستاری

دوره ( Doctor of Nursing Practice ) بر آموزش در روش های تحقیقاتی، از جمله تجزیه و تحلیل داده ها و آمار، تاریخ و فلسفه علوم پرستاری تمرکز دارد. تحصیلات پرستاری در آمریکا برای یک DNP به طور معمول تا ۱۸ تا ۳۰ ماه پس از MSN به طول می انجامد.

هزینه تحصیل پرستاری در آمریکا

هزینه تحصیل پرستاری در آمریکا با توجه به سطح آموزشی و نوع مدرک متفاوت خواهد بود. هزینه تحصیل و گذراندن دوره آموزش، هزینه کتاب ها و منابع آموزشی LPN/LVN در دانشگاه دولتی به طور متوسط بین ۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار می باشد و در دانشگاه های خصوصی و غیر دولتی این مبلغ از ۲۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار متغیر می باشد، در طول برنامه و دوره تحصیلی که بین (۱۲ الی ۱۸ ماه است) هزینه اقامت و اسکان نیز باید محاسبه شود و در نظر گرفته شود.

هزینه های تحصیلی در دوره های کاردانی رشته پرستاری با ارائه مدرک AND در یک دانشگاه دولتی بین ۶۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار می باشد و در دانشگاه های خصوصی بین ۳۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ دلار و یا حتی بیشتر که بستگی به محل تحصیل و موقعیت منطقه ای دارد. هزینه های زندگی و حمل و نقل و اسکان نیز باید در طول دوره تحصیلی مد نظر گرفته شود.

هزینه تحصیل و هزینه کتاب و منابع برای گذراندن دوره چهارساله در زمینه پرستاری BSN معمولا بین 20 تا 40 هزار دلار سالانه می باشد که بستگی به منطقه تحصیل و نوع دانشگاه شما دارد و هزینه ها متفاوت می باشد. گذراندن سطح BSN در صورتی که شما مدرک کارشناسی پرستاری داشته باشید هزینه کمتری دارد و بین ۱۷ تا 80 هزار دلار می باشد. مدرک دیپلم و آموزش پرستاری به صورت عملی قدیمی ترین نوع مدرک در پرستاری در آمریکا می باشد و هنوز هم در چندین بیمارستان ارائه می شود که هزینه آن بین ۱۸ تا 35 هزار دلار متغیر است.

برترین دانشگاه های پرستاری آمریکا

بر اساس رتبه بندی های جهانی همواره دانشگاه های آمریکا در میان برترین دانشگاه های جهان در رشته پرستاری قرار دارند. دانشجویان بین المللی در صورت ارائه مدارک معتبر قادر خواهند بود تا شامس خود را برای اخذ پذیرش از برترین دانشگاه های آمریکا در رشته پرستاری امتحان نمایند. در ادامه به برترین دانشگاه های پرستاری در آمریکا می پپردازیم:

دانشگاه پنسیلوانیا

دانشکده پرستاری پنسیلوانیا دانشجویان خود را با بالاترین میزان بورسیه تحصیلی پوشش می دهد و دانشجویان بین المللی از برخی از بهترین استادان پرستاری در جهان آموزش می بینند. دانشکده پرستاری پنسیلوانیا دوره های متعددی را از برنامه های پرستاری دانشجویان بین المللی مانند برنامه های PhD ارائه می دهد.

UCLA

دانشگاه کالیفرنیا – لس آنجلس (UCLA) که در سال ۱۹۱۹ تاسیس شد، یکی از مشهورترین دانشگاههای شناخته شده جهان است. دانشکده UCLA شامل برندگان جایزه نوبل، جایزه پولیتزر، چندین مدرس MacArthur و بسیاری از اعضای آکادمی ملی است.

دانشگاه آلاباما

ثبت نام دانشجویان دانشگاه آلاباما شامل ۳۰۰۰۰ دانشجو از سراسر ایالات متحده و بیش از ۹۰ کشور خارجی است. دانشجویان بین المللی تقریبا ۵ درصد از کل دانشجویان این دانشگاه را تشکیل می دهند.

دانشگاه کلمبیا

دانشکده پرستاری کلمبیا در جهان شناخته شده است و به طور بالقوه بی نظیر است و برای برتری در پیشرفت های تحقیقاتی و برنامه درسی شناخته شده است. این دانشکده سهم قابل توجهی در حرفه پرستاری داشته است: نخستین کارآموزی دانشکده های جهانی در این دانشکده پرستاری، اولین صندلی تضمین شده در زمینه سیاست های سلامتی، اولین بار به عنوان یک مرکز همکاری در سازمان بهداشت جهانی در پرستاری پیشرفته و اولین کلینیک دکترای حرفه ای، DNP شناخته شده است.

دانشگاه میشیگان

دانشکده پرستاری دانشگاه میشیگان مشتاق است با دانشجویان بین المللی در سراسر جهان کار کند. دفتر توسعه جهانی (GO) برنامه بین المللی دانش پژوهان را هماهنگ می کند که دانشجویان، استادان و محققان بین المللی پرستاری را برای تبدیل شدن به بخشی از جامعه یادگیرنده، هماهنگ می کند.

دانشگاه مریلند

دانشگاه مریلند برنامه بین المللی دانش پژوهان بازدید کننده (IVSP) را ارائه می دهد. این برنامه دانش پژوهان مبتنی بر انگیزه با فرصت هایی برای توسعه اهداف یادگیری خاص و انجام فعالیت های مرتبط با همکاری با یک مربی دانشکده مناسب UMSON فراهم می کند.

دانشگاه نیویورک

دانشگاه نیویورک یک دوره جدید محققان جهانی بهداشت را برای تقویت تبادل دانشجویان بین المللی و کمک به رهبران بهداشت در سراسر جهان در ارائه روش های مبتنی بر شواهد به جوامع خود آغاز کرده است. NYU روابط قوی با دانشگاه ها و مراکز بهداشتی در آسیا، آفریقا و کارائیب ایجاد کرده است. بسیاری از مربیان پرستار از مقاصد بین المللی برای آموزش و تحصیل در NYU هستند.

دانشگاه میامی

دانشکده مطالعات پرستاری و سلامت دانشگاه میامی یک “شهرت جهانی” را به عنوان یکی از برنامه های آموزش عالی بهداشت در جهان توسعه داده است. این برنامه در حال تغییر به نیازهای مراقبت های بهداشت جهانی است. هر سال تقریبا از ۲۷۲۵ دانشجویان بین المللی (دانشجویان کارشناسی و مقاطع بالاتر) محققین (استادان و محققان) برخوردار است.

مراحل دریافت پذیرش تحصیلی آمریکا

با توجه به تنوع دوره های پرستاری در آمریکا، شرایط و مدارک مورد نیاز برای ورود به این رشته تحصیلی متفاوت می باشد. دانشکده های پرستاری آمریکا بهترین دوره های تحصیلی را پیش پای دانشجویان بین المللی قرار می دهد. در این بخش که توسط مشاوران و گروه موسسه مون ایمیگریشن گردآوری شده است، به مراحل دریافت پذیرش تحصیلی آمریکا پرداخته می شود:

 1. انتخاب کالج یا دانشگاه
 2. انتخاب یک دوره آموزشی متناسب با شرایطتان
 3. ارائه مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 4. ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی
 5. پذیرش در برنامه MSN یا DNP
 6. ارائه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

میزان درآمد پرستاران در آمریکا

میزان در آمد پرستاران در کشور آمریکا متناسب با توانمندی و مدرک تحصیلی آنان تعیین می گردد. در برخی از ایالت های آمریکا، پرستاران قادر خواهند به صورت مستقل مشغول به کار شوند و به عنوان پرستار سالمند و بچه به کار بپردازند. قوانین مربوط به کار در هر یک از ایالت های آمریکا متنوع و متفاوت می باشد و نمی توان شرایط یکسانی را برای پرستاری در آمریکا در نظر گرفت. متوسط حقوق پرستاران در کشور آمریکا 100 هزار دلار در سال تخمین زده می شود. لازم به ذکر است که ایالت نیویورک با 120 هزار دلار بیشترین میزان دستمزد را به پرستاران پرداخت می کند.

مزایای دوره پرستاری در آمریکا

با توجه به تقاضای بالای کار در کشور آمریکا، بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در این رشته، کشور آمریکا را انتخاب می نمایند تا از این امکانات بهره مند شوند. همانطور که به شرایط و سختی های رشته پرستاری در آمریکا اشاره گردید، تحصیل در این رشته دارای مزایای بسیاری است. در ادامه به برترین مزایای دوره پرستاری در آمریکا اشاره می شود:

 • پیشرفت علمی دانشجو
 • تنوع موقعیت های آموزشی
 • تکنولوژی به روز
 • موقعیت های تحقیقاتی
 • انعطاف پذیری
 • خدمات پشتیبانی برای دانشجویان بین المللی
 • تحصیلات جهانی و چشم اندازه های شغلی
 • تجربه زندگی در محوطه دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *