مدارس آمریکا

پرستاری در آمریکا
پرستاری در آمریکا
آگوست 20, 2022
دانشگاه های آمریکا
دانشگاه های آمریکا
آگوست 20, 2022

مدارس آمریکا به عنوان اولین دوره آموزشی کشور آمریکا به شمار می رود. از همین رو به عنوان مهم ترین و اساسی ترین دوره آموزشی کشور آمریکا شناخته می شود و دولت آمریکا حساسیت به خصوصی برای این مقطع تحصیلی به خرج می دهد. درک درست از ساختار آموزشی، میزان هزینه های تحصیل در مدارس خصوصی و دولتی به خانواده ها کمک می کند تا با آگاهی کامل برای ادامه تحصیل فرزندان خود اقدام نمایند.

ساختار آموزشی

قبل از تحصیلات عالی، دانش آموزان آمریکایی در مجموع 12 سال در مدارس ابتدایی و متوسطه شرکت می کنند. از این سال ها به عنوان پایه های اول تا دوازدهم یاد می شود.در حدود شش سالگی، کودکان مدرسه ابتدایی را شروع می کنند که معمولاً به آن “دبستان” می گویند. آنها پنج یا شش سال تحصیل می کنند و سپس به دبیرستان می روند. دبیرستان از دو برنامه تشکیل شده است: اولی «مدرسه راهنمایی» یا «دبیرستان راهنمایی» و برنامه دوم «دبیرستان». دیپلم یا گواهی پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان اعطا می شود. پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان (کلاس دوازدهم)، دانش آموزان قادر خواهند بود برای کالج و یا دانشگاه های آمریکا اقدام نمایند.

سال تحصیلی

تقویم مدارس در آمریکا معمولاً از آگوست یا سپتامبر شروع می شود و تا ماه مه یا ژوئن ادامه می یابد. اکثر دانش آموزان جدید در پاییز شروع به تحصیل می‌کنند، بنابراین دانش آموزان بین‌المللی نیز در این زمان برای مدارس آمریکا اقدام می نمایند. در آغاز سال تحصیلی هیجان زیادی وجود دارد و دانش آموزان در این دوران دوستی های بسیار خوبی با هم برقرار می کنند، زیرا همگی در حال تطبیق با مرحله جدیدی از زندگی تحصیلی هستند.

سال تحصیلی در بسیاری از مدارس از دو ترم تشکیل شده است. (برخی مدارس از یک تقویم سه ترم معروف به سیستم “سه ماهه” استفاده می کنند.) با این حال، برخی دیگر سال را به سیستم سه ماهه چهار ترم، از جمله یک جلسه تابستانی اختیاری تقسیم می کنند. اساساً، اگر جلسه تابستان را حذف کنید، سال تحصیلی یا شامل دو ترم یا سه ترم است.

مدارس دولتی

همانطور که سناتور آمریکایی لامار الکساندر گفت، نقش آموزش عمومی آمریکا “آموزش خواندن، نوشتن، حساب و مفهوم شهروند آمریکایی بودن است.” مدارس دولتی تضمین می کنند که آموزش به طور جهانی برای کودکان، حتی آنهایی که مشکلات مالی دارند، در دسترس است. این مدارس همچنین به بخش هایی از کشور که فرصت های آموزشی کمی وجود دارد آموزش می دهند. با دسترسی به مدارس دولتی، جای تعجب نیست که ثبت نام در این مدارس در طول سال ها بالا بوده است. تنها در سال 2019، مدارس دولتی 50.8 میلیون کودک را آموزش داده اند.

 • برای سال تحصیلی 2019-2020، مدارس دولتی انتظار جمعیتی شامل 23.7 میلیون دانش آموز سفیدپوست، 13.9 میلیون دانش آموز اسپانیایی و 7.7 میلیون دانش آموز سیاه پوست را دارند. دانش آموزان سفیدپوست 46.6 درصد از ثبت نام در مدارس دولتی را تشکیل می دهند.
 • آسیایی ها (2.7 میلیون دانش آموز)، دانش آموزان بومی سرخپوستان آمریکایی/آلاسکا (0.5 میلیون دانش آموز) و دانش آموزان جزیره اقیانوس آرام (0.2 میلیون دانش آموز) کوچکترین اقلیت ها در مدارس دولتی هستند.
 • میانگین کشوری تعداد دانش آموزان در هر مدرسه دولتی تقریباً 526 دانش آموز است.
 • کلاس های مدارس دولتی در آمریکا به طور متوسط ​​دارای 24 دانش آموز است.
 • اکثر مدارس دولتی نسبت دانش آموز به معلم 16 به 1 است.
 • هزینه مدارس ابتدایی و متوسطه دولتی برای هر دانش آموز در حدود 13 تا 15 هزار دلار پیش بینی شده است.

مدارس خصوصی

اولین مدارس خصوصی در ایالات متحده در سال 1660 در نیو هلند تاسیس گردید. در قرن 18، این مدارس در اکثر شهرهای آمریکا گسترش یافتند. امروزه مدارس خصوصی تمایل دارند از شهرت مثبتی در میان والدین برخوردار شوند. هفتاد و پنج درصد از والدین به مدارس خصوصی یا محلی در جامعه خود امتیاز بالایی می دهند. علاوه بر این، گزارش شده است که مدارس خصوصی کمتر احتمال دارد مشکلاتی مانند درگیری فیزیکی، داشتن سلاح و تنش نژادی را گزارش کنند.

 • اکثر مدارس خصوصی در ایالات متحده جهت گیری مذهبی دارند.
 • کاتولیک رومی (7047 مدرسه)، مسیحی (4545 مدرسه) و باپتیست (1727 مدرسه) رایج ترین گرایش های مذهبی برای مدارس در آمریکا هستند.
 •  68٪ از مدارس خصوصی دارای برنامه منظم ابتدایی / متوسطه می باشند.
 • از تعداد کل مدارس خصوصی در ایالات متحده، 10531 مدرسه در شهرها و 12152 مدرسه در مناطق حومه شهر یافت می شود.
 • 34 درصد از مدارس خصوصی در آمریکا در جنوب واقع شده اند.
 • در مقایسه با مدارس دولتی، مدارس خصوصی دارای میانگین کلاس های کوچکتر 18.8 دانش آموز هستند.
 • به طور مشابه، مدارس خصوصی نسبت دانش آموز به معلم کمتر از 12 دانش آموز به یک معلم است.

مدارس ابتدایی در آمریکا

در ایالات متحده، مدارس ابتدایی آموزش ابتدایی یا شش سال اول آموزش رسمی را برای کودکان 6 تا 11 ساله ارائه می دهند. در بسیاری از مناطق مدرسه، مدارس ابتدایی با مدارس راهنمایی ترکیب می شوند که آموزش از کلاس های 6 تا 8 را ارائه می دهند.

برنامه درسی در این مدارس معمولاً توسط مناطق مدرسه تعیین می شود و معلمان نقش کلیدی در کیفیت آموزش دارند. در سال 2021، 1.6 میلیون معلم مهدکودک و مدارس ابتدایی در ایالات متحده مشغول به کار هستند.

 • در حال حاضر 35.5 میلیون کودک در مدارس ابتدایی  ثبت نام کردند.
 • طبق آمار اداره سرشماری ایالات متحده، مدارس ابتدایی دولتی 29.67 میلیون دانش آموز  تحصیل می کنند.
 • در همین حال، برای همان سال، مدارس ابتدایی خصوصی به 2.82 میلیون دانش آموز خدمات ارائه کردند.
 • در همان سال، 3.5 میلیون کودک در مدارس مهدکودک دولتی ثبت نام کردند، در حالی که حدود 380 هزار کودک در مهدکودک های خصوصی ثبت نام کردند.
 • طبق آمار اداره آمار کار ایالات متحده، متوسط ​​دستمزد معلمان مهدکودک و مدارس ابتدایی حدود 60 هزار دلار در سال است. نیویورک پردرآمدترین ایالت برای معلمان مدارس ابتدایی است که می توانند میانگین دستمزد سالانه 83 هزار دلار در این ایالت دریافت می کنند.

مدارس متوسطه در آمریکا

در ایالات متحده، مدارس متوسطه آخرین سال های آموزش رسمی قانونی را ارائه می دهند. در بیشتر موارد، این دوره به دوره راهنمایی (پایه های 6 تا 8) و دبیرستان (پایه های 9 تا 12) تقسیم می شود. با توجه به NCES، در حدود 4 میلیون دانش آموز برای سال تحصیلی جدید در کلاس نهم تحصیل می کنند و متعاقبا وارد دبیرستان می شوند. جدای از برنامه درسی اصلی، بسیاری از مدارس متوسطه دروس انتخابی مانند هنرهای تجسمی، آموزش حرفه ای و آموزش کسب و کار را ارائه می دهند.

 • در سال 2019، 15.3 میلیون دانش آموز در دبیرستان (کلاس نهم تا دوازدهم) ثبت نام کردند.
 • از ارقام فوق، 3.3 میلیون دانش آموز دبیرستانی در مدارس دولتی ثبت نام کرده اند، در حالی که 352020 نفر در مدارس خصوصی به تحصیل می پردازند.
 • 3.7 میلیون دانش آموز در همان سال تحصیلی از دبیرستان فارغ التحصیل خواهند شد.
 • بر اساس آخرین داده های NCES، نرخ فارغ التحصیلی ملی برای دانش آموزان دبیرستان های دولتی 85٪ است.
 • برای سال تحصیلی جدید، نرخ فارغ التحصیلی برای دبیرستان های خصوصی 97.3٪ است.

مدارس آنلاین در ایالات متحده

مدارس آنلاین یا مدارس مجازی شروع به جذب در ایالات متحده کرده‌اند و حامیان آن ادعا می‌کنند که این مدارس انتخاب‌های بیشتری را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند و امکان استفاده از برنامه درسی شخصی‌تر را فراهم می‌کنند. هزینه‌های کمتر برای امکانات و کارکنان نیز برای این مدارس، به‌ ویژه با سیاست‌گذاران و ارائه‌ دهندگان انتفاعی مناسب است.

برای سال تحصیلی امسال 501 مدرسه آنلاین تمام وقت، در حدود 300 هزار دانش آموز را ثبت نام کردند.

 • 48.5 درصد از مدارس مجازی و 44.6 درصد از مدارس تلفیقی عملکرد قابل قبولی داشتند.
 • با نرخ فارغ التحصیلی 61.5 درصد و 50.1 درصد، مدارس ترکیبی و مدارس مجازی کمتر از نرخ فارغ التحصیلی کشوری هستند.
 • مدارس آمریکا در پنسیلوانیا با 35833 دانش آموز، بالاترین نرخ ثبت نام را داشتند.

آموزش آنلاین پس از متوسطه

 • طبق آخرین داده‌های NCES، در سال 2021، 103 مؤسسه تحصیلات تکمیلی به صورت آنلاین در ایالات متحده وجود داشت.
 • امسال در حدود 824 هزار دانش آموز در این موسسات ثبت نام کردند.
 • 6.65 میلیون دانش آموز در دوره های آموزش از راه دور در مدارس آمریکا ثبت نام کردند.
 • موسسات دولتی با 32 درصد بیشترین سهم را از آموزش از راه دور دارند.
 • 71 درصد از مؤسسات آموزش عالی در ایالات متحده برنامه های یادگیری آنلاین جدیدی را به دانش آموزان ارائه می دهند.

آینده مدارس آمریکایی

فناوری همچنان آینده مدارس آمریکا را شکل می دهد. با پیاده سازی موثر هوش مصنوعی، معلمان می توانند در زمان انجام کارهای معمولی مانند درجه بندی و زمان بندی صرفه جویی کنند. علاوه بر این، هوش مصنوعی می‌تواند با فناوری هوشمند ادغام شود تا به دانش‌آموزان آموزش شخصی‌تر ارائه کند. تعدادی از مدارس در ایالات متحده جلوتر از این منحنی هستند و در حال حاضر از هوش مصنوعی (AI) برای شناسایی مناطقی استفاده می کنند که دانش آموزان برای رسیدن به معیارها تلاش می کنند.

سیستم آموزشی ایالات متحده نیز ممکن است شاهد پذیرش مداوم یادگیری مجازی باشد. این امر به ویژه در مورد آموزش عالی صادق است، جایی که سخنرانی ها نیازی به شخصی سازی یا تعامل زیاد بین مربیان و دانشجویان ندارند. دوره های آنلاین آزاد گسترده (MOOCs) ممکن است یک گزینه امیدوارکننده باشد، اما مشخص شده است که MOOC ها همچنان از نرخ تکمیل پایینی برخوردار هستند.

از سوی دیگر، برای آموزش K-12، تعداد بیشتری از مدارس آمریکا راه‌های جدیدی برای سنجش سطح مهارت دانش‌آموزان پیدا می‌کنند. بر اساس ابتکار ارزیابی نوآورانه قانون هر دانش آموز موفق می شود، دبیرستان های ایالت واشنگتن اکنون به دانش آموزان اجازه می دهند تا از بین هفت مسیر برای کسب دیپلم انتخاب کنند.

به طور مشابه، مناطق مدرسه در سراسر کشور تصمیم به محدود کردن تست استاندارد دارند. این تغییرات ممکن است نشانه آغاز یک تغییر به سمت “آموزش کل کودک” باشد، جایی که مدارس بر رشد کودکان به عنوان افراد و شهروندان آینده تمرکز می کنند. با این تمرکز جدید، مدارس بر یادگیری اجتماعی-عاطفی در کنار یادگیری آکادمیک تاکید دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *