برترین رشته های تحصیلی آمریکا

کارشناسی ارشد در آمریکا
کارشناسی ارشد در آمریکا
آگوست 9, 2022
پزشکی در آمریکا
پزشکی در آمریکا
آگوست 9, 2022

انتخاب برترین رشته های تحصیلی آمریکا برای دانشجویان بین المللی به عوامل و فاکتورهای متفاوتی بستگی دارد. با توجه به رتبه های دانشگاه های کشور آمریکا، بسیاری از دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل، این کشور را در صدر لیست خود قرار می دهند. کیفیت آموزش، محیط بسیار ایده آل و چند فرهنگی، برنامه درسی منحصر به فرد و فرصت های فراوان کار پس از تحصیل، فقط بخشی از دلایل انتخاب تحصیل در کشور آمریکا برای دانشجویان بین المللی به شمار می رود.

لیست رشته های پیش رو با توجه به تحقیقات انجام شده از نظر فرصت های شغلی بهتر در آینده، دستمزدهای بالاتر برای فارغ التحصیلان این رشته ها و همچنین محبوبیت آنها در بین دانشجویان فراهم شده است. تحصیل در این رشته ها به معنی تضمین شرایط شغلی آینده اتان و یا دستمزدهای نجومی نیست بلکه با تحصیل در این رشته ها قادر خواهید بود مهارتهایی را در خود پرورش دهید که بتوانید فرصت های شغلی بیشتری را بدست آورید.

مدیریت بازرگانی

با بیش از 20٪ از دانشجویان بین المللی که دوره های مرتبط را دنبال می کنند، مدیریت بازرگانی به عنوان بهترین دوره برای تحصیل در آمریکا برای دانشجویان بین المللی از همه رشته های دیگر پیشی می گیرد. البته، آمریکا دلایل زیادی برای دانشجویان بین المللی دارد که برنامه های مدیریت بازرگانی در دانشگاه های آمریکا را انتخاب کنند، مهمتر از همه به این دلیل که آنها به مشاغل پر درآمد در ایالات متحده منجر می شوند. این کشور دارای حداکثر تعداد دانشگاه هایی است که می توانند در رده بندی برتر مدرسه کسب و کار توسط فایننشال تایمز و اکونومیست فهرست شوند.

پنج مدرسه بازرگانی ایالات متحده در بین 10 مدرسه تجاری برتر برای MBA توسط FT قرار دارند. در واقع، نام‌ هایی مانند هاروارد، وارتون، کلمبیا برای هیجان‌ انگیز کردن دانشجویانی که رویای تبدیل شدن به رهبران تجاری را دارند کافی است. کشور آمریکا که بزرگ‌ ترین اقتصاد جهان است نیز نقش مهمی در تضمین فرصت‌ های شغلی فراوانی برای دانشجویان دارد. رشته مدیریت بازرگانی به عنوان یکی از پر درآمد ترین رشته های تحصیلی در کشور آمریکا به شمار می رود. میانگین درآمد این دسته از مشاغل بین 15 تا 20 هزار دلار در ماه تخمین زده می شود.

مهندسی

رشته های STEM که مهندسی بخشی از آن است، برترین رشته های تحصیلی آمریکا برای دانشجویان بین المللی و همچنین پر درآمد ترین مشاغل در کشور آمریکا به شمار می رود. از نظر تعداد، دانشجویان بین المللی مهندسی پس از دانشجویان بازرگانی از نظر تعداد در رتبه دوم قرار دارند. مانند مدارس بازرگانی، ایالات متحده در اینجا نیز با حداکثر تعداد کالج های مهندسی در رتبه بندی QS در رتبه بندی 10 برتر قرار دارد. در واقع، مؤسسه فناوری ماساچوست به عنوان پرطرفدارترین کالج مهندسی در جهان شناخته می شود و به طور مداوم در صدر فهرست رتبه بندی قرار می گیرد. علاوه بر این، MS که یک مدرک کارشناسی ارشد پژوهش محور است که توسط اکثر دانشگاه های ایالات متحده ارائه می شود، بهترین دوره برای تحصیل در ایالات متحده است و بیشترین جستجو را از بین دوره های برتر برای تحصیل در ایالات متحده برای دانشجویان بین المللی دارد.

ریاضیات و علوم کامپیوتر

بخش دیگری از دروس STEM، ریاضیات و علوم کامپیوتر، پس از کسب و کار و مهندسی، بیشترین دانشجویان بین المللی را به خود جذب می‌ کنند و یکی از برترین رشته های تحصیلی آمریکا به شمار می رود. 30 درصد از کل دانشجویان در دانشگاه های آمریکا در این رشته مشغول به تحصیل می باشند. باز هم، نام هایی مانند MIT، استنفورد و هاروارد به عنوان برترین دانشگاه های ایالات متحده برای ریاضیات و علوم کامپیوتر برجسته هستند. مزیت اضافی تحصیل در دانشگاه های ایالات متحده این است که فضای کافی برای کشف فرصت های تحقیقاتی در این کشور وجود دارد. یکی از پر درآمد ترین مشاغل در ایالات متحده آمریکا، حقوق برای رشته‌ های علوم کامپیوتر از مدرسه‌ هایی مانند استنفورد 183100 دلار و UCB 181100 دلار است. حقوق برای رشته های ریاضی از مدرسه هایی مانند هاروارد 205600 دلار و MIT 158900 دلار است.

علوم اجتماعی

علوم اجتماعی به برترین دوره های تحصیل در ایالات متحده برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است و شاخه هایی مانند اقتصاد یکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در آمریکا است که پر درآمد ترین مشاغل را در ایالات متحده ارائه می دهد. علوم اجتماعی و علوم انسانی تعدادی از موضوعات مانند مردم شناسی، روزنامه نگاری، روابط بین الملل، اقتصاد و غیره را پوشش می دهد. علاوه بر مهندسی و MBA، دانشجویان معمولاً علوم اجتماعی را انتخاب می کنند زیرا دامنه تحقیقات در این زمینه در ایالات متحده بسیار زیاد است. همچنین، برخلاف بسیاری از کشورها، فرصت‌ های شغلی در این بخش‌ ها نیز به راحتی در دسترس هستند و برخی از مشاغل پر درآمد را در ایالات متحده ارائه می‌ دهند. حقوق متوسط برای رشته های علوم اجتماعی از دانشکده هایی مانند هاروارد 159600 دلار و MIT 166800 دلار است.

علوم فیزیکی و زیستی

برخی از بهترین دوره های علوم فیزیکی و زیستی برای تحصیل در ایالات متحده، زیست شناسی و پزشکی هستند و همیشه در بین دانشجویان بین المللی پرطرفدار بوده است. در واقع هر روز تعداد بیشتری از دانشجویان از رشته های دیگر به دوره های ترکیبی این رشته ها می پیوندند. حقوق میانگین شغلی برای رشته های علوم فیزیکی و زیستی از دانشکده هایی مانند هاروارد 147500 دلار و ییل 149100 دلار است.

حقوق

حقوق نیز یکی از برترین رشته های تحصیلی آمریکا است. علاوه بر این، برخی از بهترین دانشگاه های حقوق در کشور آمریکا حضور دارند. رشته حقوق نیز یکی از برترین بازارهای کار دنیا در آمریکا به خود اختصاص داده است. میانگین حقوق سالانه فارغ التحصیلان رشته حقوق در کشور آمریکا بین 10 تا 14 هزار دلار در ماه تخمین زده می شود.

پزشکی

مسلماً پزشکی بهترین دوره برای تحصیل در ایالات متحده برای سال 2022 است. علاوه بر این، تعدادی از بهترین پزشکان جهان در دانشگاه های آمریکا مدرک خود را اخذ کرده اند. بیمه و بورسیه های متنوعی برای رشته پزشکی برای دانشجویان بین المللی در کشور آمریکا در نظر گرفته شده است. بیشترین میزان پزشک در دنیا به کشور آمریکا اختصاص پیدا می کند. از همین رو پزشکی یکی از برترین رشته های تحصیلی آمریکا به شمار می رود. همچنین بازار کار بسیار ایده آلی برای این دسته از دانشجویان وجود دارد.

پرستاری

همچنین در لیست برترین رشته های تحصیلی آمریکا، پرستاری جای دارد. در واقع، آمریکا یکی از بهترین مقاصد برای اکثر دوره های مرتبط با سلامت است. علاوه بر این، آنها یکی از بالاترین پرستاران موفق را دارند. ایالات متحده که به طور گسترده برای تولید پرستاران ماهر شناخته شده است، اکنون یک جاذبه جهانی برای این دوره به شمار می رود. به عنوان یک دانشجو در این زمینه، می توانید آموزش خود را در کشور آمریکا ادامه دهید. لازم به ذکر است درصد ورود به بازار کار در رشته پرستاری بسیار بالا است.

مهندسی مکانیک

آیا تا به حال به ماشین های فوق العاده و ابزارهای مکانیکی که در ایالات متحده ساخته می شوند فکر کرده اید؟ سپس شما در مسیر درست قرار دارید. بدون شک، کشور آمریکا خانه تعدادی از بهترین مهندسان مکانیک در جهان است. علاوه بر این، مهندسی مکانیک یکی از با ارزش ترین دوره ها در ایالات متحده است. از نظر آموزش، برخی از دانشگاه های آمریکا بهترین آموزش ها را در این زمینه ارائه می دهند. بنابراین، یک دانشجوی مشتاق مهندسی مکانیک باید ا آمریکا تحصیل کند. مهندسی مکانیک یکی از برترین رشته های تحصیلی آمریکا محسوب می شود.

مهندسی عمران

مهندسی عمران با نگاهی صرف به آمریکا، از پل ها، جاده ها و موارد دیگر شگفت زده می شوید. بدون شک همه اینها توسط مهندسان عمران انجام شده است. ایالات متحده با داشتن تعدادی از بهترین فارغ التحصیلان مهندسی عمران، یکی از بهترین مقاصد برای این دوره است. علاوه بر این، چندین دانشگاه ایالات متحده در رتبه بندی جهانی مهندسی عمران وجود دارد. بنابراین، مهندسان عمران مشتاق باید این مقصد را برای تحصیل خود انتخاب کنند.

روانشناسی

با مدارسی مانند دانشگاه هاروارد، استنفورد و غیره، ایالات متحده در واقع مکانی عالی برای روانشناسی است. علاوه بر این، مدارسی که قبلا ذکر شد، برخی از بهترین‌ ها برای این دوره امروزی هستند. بدون شک، هر کشوری با دانشگاه های درجه یک مانند ایالات متحده، مکان مناسبی برای تحصیل بیشتر دوره ها خواهد بود. وقتی صحبت از روانشناسی به میان می آید، ایالات متحده به طور قابل توجهی در این فهرست رتبه بالایی دارد. علاوه بر این، برخی از بهترین اساتید روانشناسی در ایالات متحده آموزش دیده اند.

حسابداری

حسابداری یکی از محبوب ترین دوره ها در کشور آمریکا به شمار می رود. علاوه بر این، پیدا کردن یک حسابدار بدون شغل در ایالات متحده بسیار دشوار است. این موضوع بیانگر تقاضای بالای رشته حسابداری در آمریکاست. این آمار  نشان می دهد تا سال 2026 بیش از 140000 شغل حسابداری جدید وجود خواهد داشت، دانشجویان بیشتری به این دوره علاقه مند شده اند. علاوه بر این، ایالات متحده یکی از بهترین کشورها برای آموزش به عنوان حسابدار است.

امنیت اطلاعات

دوره دیگری که به برترین رشته های تحصیلی آمریکا راه یافته است امنیت اطلاعات است. در طول سال ها، ایالات متحده به دلیل تولید برخی از بهترین کارشناسان امنیت سایبری شناخته شده است. بدون شک این رشته یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در آمریکا است. علاوه بر این، آنها در مراقبت های بهداشتی، مالی، دولتی و بسیاری از بخش های دیگر کار می کنند. با تقاضاها و فناوری های روزافزون، فرد باید بهترین آموزش ها را برای برتری در این زمینه کسب کند. بنابراین، ایالات متحده باید یک مقصد تحصیلی عالی برای دانشجویان امنیت اطلاعات باشد. با داشتن سوابق خوب از فارغ التحصیلان گذشته و روش تدریس عملی، دانشگاه های ایالات متحده برای این دوره عالی هستند.

دامپزشکی

یکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در آمریکا رشته دامپزشکی است. همانطور که می دانید، اکثر آمریکایی ها حداقل یک حیوان خانگی در خانه دارند. بنابراین، نیاز روزافزون به پزشکان متخصص حیوانات وجود دارد. در تلاش برای ایجاد تعادل بین این نیازها، ایالات متحده تمرکز زیادی بر این رشته تحصیلی دارد. به عنوان یک دانشجوی مشتاق دامپزشکی، آمریکا باید یکی از مقاصد اصلی شما باشد. علاوه بر این، آنها برخی از بهترین دوره ها را در این زمینه ارائه می دهند. اکثر دانشگاه های آمریکا دامپزشکی را ارائه می دهند و سوابق خوبی در این دوره دارند.

مهندسی هوانوردی

یکی از بهترین مکان ها برای تحصیل در رشته مهندسی هوانوردی در جهان، دانشگاه های آمریکا است. بدون شک مردم هرگز سفر هوایی را متوقف نخواهند کرد. بنابراین، تقاضا برای کارشناسان هوانوردی همیشه بیش از حد است. برای تبدیل شدن به یک خلبان تمام عیار، باید مدرکی در رشته های مرتبط با هوانوردی را کسب کرد. از همین رو مهندسی هوانوردی یکی از برترین رشته های تحصیلی آمریکا به شمار می رود. میانگین حقوق سالانه مهندسان هوانوردی 161 هزار دلار در سال تخمین زده می شود.

مهندسی نفت

مهندسی نفت نیز یکی از برترین رشته های تحصیلی آمریکا برای سال 2022 است. کشور آمریکا به عنوان خانه بهترین دانشکده های مهندسی جهان شناخته می شود. همه دانشجویان بین المللی برای تحصیل در رشته های مهندسی از جمله مهندسی نفت برای دانشگاه های کشور آمریکا اقدام می نمایند. لازم به ذکر است که آمریکا رکوردار فارغ التحصیلان ممتاز در رشته مهندسی نفت است. کشور آمریکا بهترین دستاورد ها و فناوری های نفتی در دنیا را به خود اختصاص داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *